Sold
The Trend Plaza Block DFLOOR 13FLAT 8
Registration Number:10040801930194
|Transaction Date:18/03/2010
PRN:B0399211
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

KoraChu朱幸雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-481790)
PRICE
$2.38 M
Saleable Area
583sq.ft.
Buy $4,088 /sq.ft.
Gross Area
705sq.ft.
Buy $3,383 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 18/03/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-01-1988-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
1,240
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
2 Tuen Hop Street