Sold
Tak Bo Garden Block DFLOOR 34FLAT D8
Registration Number:20072300040084
|Transaction Date:17/07/2020
PRN:A5638321
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlexChiu趙日雄
ACCOUNT DIRECTOR(S-590008)
Sold

1/11
PRICE
$4.7 M
Saleable Area
265sq.ft.
Buy $17,750 /sq.ft.
Gross Area
344sq.ft.
Buy $13,663 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 17/07/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1984-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
2,016
Walking toKowloon BayStation
8 Min(s)
Address/ Area
3 Ngau Tau Kok Road