Sold
Monterey Villas Block DFLOOR 2FLAT D6
Registration Number:07011501940017
|Transaction Date:22/12/2006
PRN:B5046972
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
PRICE
$390 K
Saleable Area
344sq.ft.
Buy $1,132 /sq.ft.
Gross Area
420sq.ft.
Buy $929 /sq.ft.
Building Age
29 Years
Transaction Date: 22/12/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1997-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
136
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
12 Po Peng Street