Sold
Lingrade Garden Block DFLOOR GFLAT 2
Registration Number:11081602460077
|Transaction Date:09/08/2011
PRN:B0796874
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
PRICE
$2.88 M
Saleable Area
674sq.ft.
Buy $4,274 /sq.ft.
Gross Area
798sq.ft.
Buy $3,609 /sq.ft.
Building Age
25 Years
Transaction Date: 09/08/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2000-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
44
Walking toSiu HongStation
12 Min(s)
Address/ Area
500 Tuen Tsz Wai