Sold
Laichikok Bay Garden Block DFLOOR 8FLAT D5
Registration Number:10050602760050
|Transaction Date:08/04/2010
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

WingShi石秋惠
ACCOUNT DIRECTOR(S-672392)
PRICE
$2.5 M
Saleable Area
570sq.ft.
Buy $4,382 /sq.ft.
Gross Area
635sq.ft.
Buy $3,937 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 08/04/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
600
Walking toMei FooStation
5 Min(s)
Address/ Area
272 Lai King Hill Road