Sold
Laichikok Bay Garden Block DFLOOR 4FLAT D1
Registration Number:07060700160011
|Transaction Date:10/05/2007
PRN:A8483799
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JadaTong湯芷蘊
ACCOUNT DIRECTOR(E-238933)
Sold

1/1
PRICE
$1.75 M
Saleable Area
532sq.ft.
Buy $3,291 /sq.ft.
Gross Area
608sq.ft.
Buy $2,878 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 10/05/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
600
Walking toMei FooStation
5 Min(s)
Address/ Area
272 Lai King Hill Road