Sold
Jade Court Block DFLOOR 2FLAT D3
Registration Number:06476315
|Transaction Date:01/12/1995
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HermanLi李嘉能
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-271520)
PRICE
$1.8 M
Saleable Area
385sq.ft.
Buy $4,671 /sq.ft.
Gross Area
431sq.ft.
Buy $4,176 /sq.ft.
Building Age
49 Years
Transaction Date: 01/12/1995
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
72
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
36 Broadcast Drive