Sold
Greenville Gardens Block DFLOOR 15FLAT 4
Registration Number:09090300520012
|Transaction Date:31/07/2009
PRN:C0807783
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TerenceWong黃凱達
ACCOUNT DIRECTOR(E-328619)
Sold

1/1
PRICE
$12.1 M
Saleable Area
1,202sq.ft.
Buy $10,064 /sq.ft.
Gross Area
1,340sq.ft.
Buy $9,030 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 31/07/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1974-08-1980-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
316
Walking toWan ChaiStation
15 Min(s)
Address/ Area
14-17 Shiu Fai Terrace