Sold
Brilliant Garden Block DFLOOR 2FLAT 5
Registration Number:18010801280019
|Transaction Date:22/12/2017
PRN:B9974714
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RubyWong黃彩雅
ACCOUNT DIRECTOR(S-423610)
PRICE
$5.6 M
Saleable Area
682sq.ft.
Buy $8,206 /sq.ft.
Gross Area
788sq.ft.
Buy $7,107 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 22/12/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
462
Walking toSiu HongStation
6 Min(s)
Address/ Area
250 Castle Peak Road San Hui