Sold
Coral Court Block C1 - C3FLOOR 1BLOCK C3
Registration Number:10072102770148
|Transaction Date:30/06/2010
PRN:C0425551
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/4
PRICE
$6.1 M
Saleable Area
654sq.ft.
Buy $9,321 /sq.ft.
Gross Area
850sq.ft.
Buy $7,176 /sq.ft.
Building Age
53 Years
Transaction Date: 30/06/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1972-03-1973-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
6 Block(s)
Total Units
300
Walking toFortress HillStation
10 Min(s)
Address/ Area
116-126 Tin Hau Temple Road