Sold
Yau Yat Lau Block CFLOOR 2FLAT C4
Registration Number:24032101960136
|Transaction Date:08/03/2024
PRN:B9244698
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IvanChan陳劭翀
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-389448)
Sold

10/19
PRICE
$6.5 M
Saleable Area
575sq.ft.
Buy $11,308 /sq.ft.
Building Age
60 Years
Transaction Date: 08/03/2024
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1966-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
36
Walking toKowloon TongStation
8 Min(s)
Address/ Area
28 Tat Chee Avenue