Sold
Wisdom Court Block CFLOOR 2FLAT 2
Registration Number:06778479
|Transaction Date:09/09/1996
PRN:A0858003
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SelinaHuang黃雪梅
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-504969)
Sold

1/3
PRICE
$7.8 M
Saleable Area
1,018sq.ft.
Buy $7,660 /sq.ft.
Gross Area
1,354sq.ft.
Buy $5,761 /sq.ft.
Building Age
40 Years
Transaction Date: 09/09/1996
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
100
Walking toHKUStation
15 Min(s)
Address/ Area
5 Hatton Road