Sold
Wisdom Court Block CFLOOR 7FLAT 2
Registration Number:16111100020041
|Transaction Date:31/10/2016
PRN:A0858038
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IanYeung楊子仲
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-587830)
Sold

1/3
PRICE
$22.88 M
Saleable Area
1,018sq.ft.
Buy $22,469 /sq.ft.
Gross Area
1,354sq.ft.
Buy $16,898 /sq.ft.
Building Age
40 Years
Transaction Date: 31/10/2016
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
100
Walking toHKUStation
15 Min(s)
Address/ Area
5 Hatton Road