Sold
Winfield Building Block CFLOOR 14FLAT 2
Registration Number:08061001870101
|Transaction Date:26/05/2008
PRN:B5121596
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TerenceWong黃凱達
ACCOUNT DIRECTOR(E-328619)
PRICE
$17.78 M
Saleable Area
1,304sq.ft.
Buy $13,640 /sq.ft.
Gross Area
1,597sq.ft.
Buy $11,133 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 26/05/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1984-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
144
Walking toCauseway BayStation
10 Min(s)
Address/ Area
1-5 Ventris Road