Sold
Winfield Building Block CFLOOR 19FLAT 2
Registration Number:07061401640016
|Transaction Date:02/06/2007
PRN:C0823690
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

EliseKwan關少芳
ACCOUNT DIRECTOR(S-100431)
PRICE
$16.8 M
Saleable Area
1,304sq.ft.
Buy $12,888 /sq.ft.
Gross Area
1,597sq.ft.
Buy $10,520 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 02/06/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1984-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
144
Walking toCauseway BayStation
10 Min(s)
Address/ Area
1-5 Ventris Road