Sold
Wang Kwong Building Block CFLOOR 15FLAT C7
Registration Number:25052600840016
|Transaction Date:08/05/2025
PRN:B8546512
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlexChiu趙日雄
ACCOUNT DIRECTOR(S-590008)
Sold

1/23
PRICE
$3.43 M
Saleable Area
391sq.ft.
Buy $8,778 /sq.ft.
Gross Area
480sq.ft.
Buy $7,146 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 08/05/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
648
Walking toKowloon BayStation
5 Min(s)
Address/ Area
33 Ngau Tau Kok Road