Sold
Wang Kwong Building Block CFLOOR 6FLAT C2
Registration Number:16012000130026
|Transaction Date:30/12/2015
PRN:B8546485
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
PRICE
$3.5 M
Saleable Area
391sq.ft.
Buy $8,958 /sq.ft.
Gross Area
480sq.ft.
Buy $7,292 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 30/12/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
648
Walking toKowloon BayStation
5 Min(s)
Address/ Area
33 Ngau Tau Kok Road