Sold
Wang Kwong Building Block CFLOOR 4FLAT C6
Registration Number:15021702370163
|Transaction Date:04/02/2015
PRN:B9451013
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

PerryWong王穎康
ACCOUNT DIRECTOR(S-430569)
PRICE
$3.78 M
Saleable Area
391sq.ft.
Buy $9,674 /sq.ft.
Gross Area
480sq.ft.
Buy $7,875 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 04/02/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
648
Walking toKowloon BayStation
5 Min(s)
Address/ Area
33 Ngau Tau Kok Road