Sold
Wah Ming Centre Block CFLOOR 9FLAT 3
Registration Number:14022501520033
|Transaction Date:10/02/2014
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SteveWong黃志明
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-563997)
Sold

1/2
PRICE
$3.5 M
Saleable Area
290sq.ft.
Buy $12,088 /sq.ft.
Gross Area
397sq.ft.
Buy $8,816 /sq.ft.
Building Age
40 Years
Transaction Date: 10/02/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-09-1986-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
380
Walking toHKUStation
3 Min(s)
Address/ Area
421 Queen's Road West