Sold
The Trend Plaza Block CFLOOR 26FLAT 8
Registration Number:21020502470112
|Transaction Date:15/01/2021
PRN:B0397741
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

KoraChu朱幸雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-481790)
PRICE
$3.93 M
Saleable Area
272sq.ft.
Buy $14,431 /sq.ft.
Gross Area
364sq.ft.
Buy $10,797 /sq.ft.
Building Age
37 Years
Transaction Date: 15/01/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-01-1988-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
1,240
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
2 Tuen Hop Street