Sold
Tak Bo Garden Block CFLOOR 14FLAT C5
Registration Number:21061501810282
|Transaction Date:04/06/2021
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MayLam林美貞
ACCOUNT DIRECTOR(S-231413)
Sold

1/6
PRICE
$5.8 M
Saleable Area
382sq.ft.
Buy $15,178 /sq.ft.
Gross Area
528sq.ft.
Buy $10,985 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 04/06/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1984-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
2,016
Walking toKowloon BayStation
8 Min(s)
Address/ Area
3 Ngau Tau Kok Road