Sold
Sunway Gardens Block CFLOOR 26FLAT 2
Registration Number:06042800660265
|Transaction Date:21/04/2006
PRN:B3545029
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JennyGeng耿江麗
ACCOUNT DIRECTOR(S-483310)
PRICE
$1.8 M
Saleable Area
578sq.ft.
Buy $3,114 /sq.ft.
Gross Area
684sq.ft.
Buy $2,632 /sq.ft.
Building Age
51 Years
Transaction Date: 21/04/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1974-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
6 Block(s)
Total Units
828
Walking toQuarry BayStation
4 Min(s)
Address/ Area
989-991a King's Road