Sold
Sai Kung Town Centre Block CFLOOR 5FLAT D
Registration Number:00301364
|Transaction Date:22/11/1997
PRN:B8062933
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AnnNg吳麗賢
ACCOUNT DIRECTOR(E-445007)
Sold

1/1
PRICE
$290 K
Saleable Area
294sq.ft.
Buy $987 /sq.ft.
Gross Area
398sq.ft.
Buy $729 /sq.ft.
Building Age
39 Years
Transaction Date: 22/11/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1987-01-1987-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
6 Block(s)
Total Units
264
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
22-40 Fuk Man Road