Sold
Phoenix Court Block CFLOOR 9FLAT C3
Registration Number:08010901360058
|Transaction Date:21/12/2007
PRN:A5396264
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlexWen溫世澤
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-117472)
PRICE
$3.1 M
Saleable Area
590sq.ft.
Buy $5,255 /sq.ft.
Gross Area
712sq.ft.
Buy $4,354 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 21/12/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-10-1977-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
269
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
7 Fessenden Road