Sold
Park Place Block CFLOOR 6FLAT C1
Registration Number:09052902420045
|Transaction Date:06/05/2009
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/1
PRICE
$45.5 M
Saleable Area
2,070sq.ft.
Buy $21,982 /sq.ft.
Gross Area
2,288sq.ft.
Buy $19,886 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 06/05/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
60
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
7 Tai Tam Reservoir Road