Sold
Manhattan Plaza Block CFLOOR 14FLAT C4
Registration Number:00922315
|Transaction Date:19/05/2000
PRN:B4741220
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/4
PRICE
$2.1 M
Saleable Area
636sq.ft.
Buy $3,301 /sq.ft.
Gross Area
796sq.ft.
Buy $2,638 /sq.ft.
Building Age
34 Years
Transaction Date: 19/05/2000
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-12-1991-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
444
Walking toYuen LongStation
13 Min(s)
Address/ Area
23 Sai Ching Street