Sold
Manhattan Plaza Block CFLOOR 7FLAT C4
Registration Number:00828461
|Transaction Date:10/08/1998
PRN:C1355946
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FrankieLee李世裕
ACCOUNT DIRECTOR(E-435230)
Sold

1/4
PRICE
$2.17 M
Saleable Area
636sq.ft.
Buy $3,408 /sq.ft.
Gross Area
796sq.ft.
Buy $2,724 /sq.ft.
Building Age
34 Years
Transaction Date: 10/08/1998
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-12-1991-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
444
Walking toYuen LongStation
13 Min(s)
Address/ Area
23 Sai Ching Street