Sold
Manhattan Plaza Block CFLOOR 4FLAT C3
Registration Number:00975847
|Transaction Date:31/07/2001
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FrankieLee李世裕
ACCOUNT DIRECTOR(E-435230)
Sold

1/4
PRICE
$1.62 M
Gross Area
796sq.ft.
Buy $2,035 /sq.ft.
Building Age
34 Years
Transaction Date: 31/07/2001
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-12-1991-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
444
Walking toYuen LongStation
13 Min(s)
Address/ Area
23 Sai Ching Street