Sold
Manhattan Plaza Block CFLOOR 27FLAT C1
Registration Number:05112302360065
|Transaction Date:04/11/2005
PRN:B0935965
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AdaYong楊采知
ACCOUNT DIRECTOR(S-637965)
Sold

1/4
PRICE
$2.96 M
Saleable Area
779sq.ft.
Buy $3,798 /sq.ft.
Gross Area
969sq.ft.
Buy $3,055 /sq.ft.
Building Age
34 Years
Transaction Date: 04/11/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-12-1991-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
444
Walking toYuen LongStation
13 Min(s)
Address/ Area
23 Sai Ching Street