Sold
Manhattan Plaza Block CFLOOR 12FLAT C4
Registration Number:00764524
|Transaction Date:11/07/1997
PRN:C1024046
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HonlyMa馬倩紅
ACCOUNT DIRECTOR(S-629889)
Sold

1/4
PRICE
$3.8 M
Saleable Area
636sq.ft.
Buy $5,973 /sq.ft.
Gross Area
796sq.ft.
Buy $4,774 /sq.ft.
Building Age
34 Years
Transaction Date: 11/07/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-12-1991-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
444
Walking toYuen LongStation
13 Min(s)
Address/ Area
23 Sai Ching Street