Sold
Lee Kee Building Block CFLOOR 11FLAT C1
Registration Number:18081600630044
|Transaction Date:24/07/2018
PRN:B7878259
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/3
PRICE
$5.93 M
Saleable Area
433sq.ft.
Buy $13,700 /sq.ft.
Gross Area
513sq.ft.
Buy $11,556 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 24/07/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-11-1978-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
575
Walking toKowloon BayStation
4 Min(s)
Address/ Area
55 Ngau Tau Kok Road