Sold
Laichikok Bay Garden Block CFLOOR 8FLAT C4
Registration Number:01259652
|Transaction Date:19/12/1998
PRN:A8483538
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ClementHon韓志明
ACCOUNT DIRECTOR(E-374004)
Sold

1/1
PRICE
$1.45 M
Saleable Area
552sq.ft.
Buy $2,626 /sq.ft.
Gross Area
635sq.ft.
Buy $2,283 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 19/12/1998
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
600
Walking toMei FooStation
5 Min(s)
Address/ Area
272 Lai King Hill Road