Sold
I-feng Mansions Block CFLOOR 8FLAT 12
Registration Number:10120101540046
|Transaction Date:26/11/2010
PRN:A6607132
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MichaelChin程紹懷
ACCOUNT DIRECTOR(E-180125)
Sold

1/1
PRICE
$2.38 M
Saleable Area
624sq.ft.
Buy $3,815 /sq.ft.
Gross Area
723sq.ft.
Buy $3,295 /sq.ft.
Building Age
54 Years
Transaction Date: 26/11/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1967-06-1972-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
823
Walking toTo Kwa WanStation
2 Min(s)
Address/ Area
237-239a To Kwa Wan Road