Sold
I-feng Mansions Block CFLOOR 14FLAT 12
Registration Number:18051000920015
|Transaction Date:03/05/2018
PRN:B6884388
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MonicaHeung香巧雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-363939)
Sold

1/1
PRICE
$2.86 M
Saleable Area
246sq.ft.
Buy $11,603 /sq.ft.
Gross Area
362sq.ft.
Buy $7,901 /sq.ft.
Building Age
54 Years
Transaction Date: 03/05/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1967-06-1972-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
823
Walking toTo Kwa WanStation
2 Min(s)
Address/ Area
237-239a To Kwa Wan Road