Sold
I-feng Mansions Block CFLOOR 3FLAT 9
Registration Number:09031200820130
|Transaction Date:09/03/2009
PRN:A6606595
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlexChiu趙日雄
ACCOUNT DIRECTOR(S-590008)
Sold

1/1
PRICE
$1.26 M
Saleable Area
518sq.ft.
Buy $2,434 /sq.ft.
Gross Area
708sq.ft.
Buy $1,780 /sq.ft.
Building Age
54 Years
Transaction Date: 09/03/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1967-06-1972-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
823
Walking toTo Kwa WanStation
2 Min(s)
Address/ Area
237-239a To Kwa Wan Road