Sold
Greenville Gardens Block CFLOOR 4FLAT 4
Registration Number:10081001960026
|Transaction Date:02/08/2010
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

EliseKwan關少芳
ACCOUNT DIRECTOR(S-100431)
Sold

1/1
PRICE
$13.5 M
Saleable Area
1,210sq.ft.
Buy $11,158 /sq.ft.
Gross Area
1,340sq.ft.
Buy $10,075 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 02/08/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1974-08-1980-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
316
Walking toWan ChaiStation
15 Min(s)
Address/ Area
14-17 Shiu Fai Terrace