Sold
Greenville Gardens Block CFLOOR 13FLAT 2
Registration Number:07244549
|Transaction Date:12/08/1997
PRN:A2247358
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
PRICE
$11.07 M
Gross Area
1,462sq.ft.
Buy $7,572 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 12/08/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1974-08-1980-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
316
Walking toWan ChaiStation
15 Min(s)
Address/ Area
14-17 Shiu Fai Terrace