Sold
Elizabeth House Block CFLOOR 9FLAT 8
Registration Number:25071503020305
|Transaction Date:30/06/2025
PRN:B8840940
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TerenceWong黃凱達
ACCOUNT DIRECTOR(E-328619)
PRICE
$8.78 M
Saleable Area
614sq.ft.
Buy $14,310 /sq.ft.
Gross Area
705sq.ft.
Buy $12,454 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 30/06/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1978-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
480
Walking toCauseway BayStation
2 Min(s)
Address/ Area
250-254 Gloucester Road