Sold
Dragon Court Block CFLOOR 1FLAT 2
Registration Number:09363658
|Transaction Date:04/10/2004
PRN:C0431098
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RickyFu傅承良
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-173629)
PRICE
$4.1 M
Saleable Area
857sq.ft.
Buy $4,785 /sq.ft.
Gross Area
962sq.ft.
Buy $4,262 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 04/10/2004
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
360
Walking toTin HauStation
9 Min(s)
Address/ Area
6 Dragon Terrace