Sold
Dragon Court Block CFLOOR 24FLAT 2
Registration Number:09082401390131
|Transaction Date:08/08/2009
PRN:A0630064
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CelineWu吳琼
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-645059)
PRICE
$7.28 M
Saleable Area
857sq.ft.
Buy $8,497 /sq.ft.
Gross Area
962sq.ft.
Buy $7,568 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 08/08/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
360
Walking toTin HauStation
9 Min(s)
Address/ Area
6 Dragon Terrace