Sold
Brilliant Garden Block CFLOOR 12FLAT 1
Registration Number:05081900130013
|Transaction Date:19/07/2005
PRN:A9854559
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

KoraChu朱幸雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-481790)
PRICE
$1.63 M
Saleable Area
883sq.ft.
Buy $1,847 /sq.ft.
Gross Area
1,031sq.ft.
Buy $1,581 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 19/07/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
462
Walking toSiu HongStation
6 Min(s)
Address/ Area
250 Castle Peak Road San Hui