Sold
Yick Fung Garden Block BFLOOR 25FLAT C
Registration Number:08009508
|Transaction Date:11/02/2000
PRN:A1847466
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TobyWong王雪如
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-483030)
Sold

1/2
PRICE
$2.4 M
Saleable Area
399sq.ft.
Buy $6,010 /sq.ft.
Gross Area
544sq.ft.
Buy $4,412 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 11/02/2000
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
235
Walking toHKUStation
1 Min(s)
Address/ Area
20 Praya, Kennedy Town