Sold
Yee Fung Garden Block BFLOOR 13FLAT B5
Registration Number:25032401670132
|Transaction Date:17/03/2025
PRN:B0908535
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RingoYeung楊俊偉
ACCOUNT DIRECTOR(E-486332)
Sold

1/4
PRICE
$3.59 M
Saleable Area
366sq.ft.
Buy $9,809 /sq.ft.
Gross Area
478sq.ft.
Buy $7,510 /sq.ft.
Building Age
34 Years
Transaction Date: 17/03/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1992-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
528
Walking toLong PingStation
12 Min(s)
Address/ Area
38 Ma Tin Road