Sold
Wisdom Court Block BFLOOR 9FLAT 2
Registration Number:21041402410014
|Transaction Date:23/03/2021
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TobyWong王雪如
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-483030)
Sold

1/3
PRICE
$27.64 M
Saleable Area
1,010sq.ft.
Buy $27,375 /sq.ft.
Gross Area
1,341sq.ft.
Buy $20,611 /sq.ft.
Building Age
40 Years
Transaction Date: 23/03/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
100
Walking toHKUStation
15 Min(s)
Address/ Area
5 Hatton Road