Sold
Wang Kwong Building Block BFLOOR 24FLAT B7
Registration Number:15052902620374
|Transaction Date:15/05/2015
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MichaelChin程紹懷
ACCOUNT DIRECTOR(E-180125)
PRICE
$4.09 M
Saleable Area
374sq.ft.
Buy $10,950 /sq.ft.
Gross Area
458sq.ft.
Buy $8,930 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 15/05/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
648
Walking toKowloon BayStation
5 Min(s)
Address/ Area
33 Ngau Tau Kok Road