Sold
Wang Kwong Building Block BFLOOR 14FLAT B7
Registration Number:24090900480034
|Transaction Date:20/08/2024
PRN:A5652060
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MayLam林美貞
ACCOUNT DIRECTOR(S-231413)
PRICE
$3.5 M
Saleable Area
374sq.ft.
Buy $9,371 /sq.ft.
Gross Area
458sq.ft.
Buy $7,642 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 20/08/2024
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
648
Walking toKowloon BayStation
5 Min(s)
Address/ Area
33 Ngau Tau Kok Road