Sold
Tycoon Court Block BFLOOR 26FLAT 1
Registration Number:07711753
|Transaction Date:25/02/1999
PRN:B6110170
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RobertLaw羅善衡
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-210313)
Sold

1/5
PRICE
$6.5 M
Saleable Area
839sq.ft.
Buy $7,752 /sq.ft.
Gross Area
1,052sq.ft.
Buy $6,179 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 25/02/1999
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1992-12-1994-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
186
Walking toCentralStation
16 Min(s)
Address/ Area
8 Conduit Road