Sold
The Trend Plaza Block BFLOOR 20FLAT 6
Registration Number:23092901680014
|Transaction Date:15/09/2023
PRN:B4676251
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MariaChan陳少瓊
DEPUTY MANAGER(E-337914)
Sold

5/7
PRICE
$3.7 M
Saleable Area
314sq.ft.
Buy $11,772 /sq.ft.
Gross Area
403sq.ft.
Buy $9,181 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 15/09/2023
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-01-1988-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
1,240
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
2 Tuen Hop Street