Sold
The Trend Plaza Block BFLOOR 17FLAT 6
Registration Number:18012301320034
|Transaction Date:08/01/2018
PRN:B0419316
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FrankieChung鍾雁飛
ACCOUNT DIRECTOR(S-342226)
PRICE
$4.45 M
Saleable Area
314sq.ft.
Buy $14,158 /sq.ft.
Gross Area
403sq.ft.
Buy $11,042 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 08/01/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-01-1988-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
1,240
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
2 Tuen Hop Street