Sold
The Trend Plaza Block BFLOOR 23FLAT 2
Registration Number:19060602600086
|Transaction Date:09/05/2019
PRN:C0045041
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

KoraChu朱幸雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-481790)
PRICE
$5.89 M
Saleable Area
408sq.ft.
Buy $14,438 /sq.ft.
Gross Area
512sq.ft.
Buy $11,504 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 09/05/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-01-1988-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
1,240
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
2 Tuen Hop Street